SK DE CZ

BÁBUŠKA

Ruská prírodná kozmetika a medicína

Medvedica lekárska (Uvae ursi folium) 50 g.

Medvedica lekárska (Uvae ursi folium) 50 g.

NOVINKA VYPREDANÉ

Táto vzácna rastlinka sa tak veľmi podobá brusnici, že ich je veľmi ťažké od seba rozoznať. Jej názov vznikol z pozorovania, že plody obľubujú medvede. Ale kým brusnica je v našej prírode bežná, medvedica je veľmi zriedkavá a prísne chránená.

Medvedica patrí medzi najlepšie rastliny na obličkové choroby. Silne dezinfikuje močové cesty, tým účinne pomáha pri zápaloch a hnise v moči, prospieva aj pri piesku a kameňoch v močových cestách a pri krvi v moči. Čaj z medvedice je účinný aj pri hnačkových ochoreniach, lebo pôsobí na sliznicu tráviaceho traktu sťahujúco a protizápalovo.

Zloženie: sušený listy medvedice lekárskej.

Účinky: infekčné ochorenia obličiek a močového mechúra, výrazné dezinfekčné účinky v močových cestách, močopudné účinky so zvýšeným vylučovaním solí, protizápalové účinky na sliznici tráviaceho traktu.

Spôsob použitia: 2 čajové lyžičky zalejeme 200 ml vriacou vodou a necháme zakryté lúhovať 15 minút. Potom scedíme a dolejeme prevarenou vodou do objemu 0,2l a užívame 1/3 - ½ pohára 2 až 3 krát denne. Trvanie kúry 1 mesiac.

Upozornenie: neužíva sa pri ndividuálnej neznášanlivosti na obsiahnuté zložky. Skladovanie: na suchom mieste.

Krajina pôvodu: Rusko

Hmotnosť obsahu: 50g.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info