SK DE CZ

BÁBUŠKA

Ruská prírodná kozmetika a medicína

Ivan čaj 50 g - RU

Ivan čaj 50 g - RU

Skladom

Ivan čaj je tradičný slovanský nápoj.

  • Cena: 4,90 €

Zo sušených listov vrbovky úzkolistej možno pripraviť čaj, ktorý sa okrem iných miest pije hojne v oblasti Ruska a Kaukazu. V tomto regióne je známy pod rôznymi názvami, a to ako čaj Ivanov, kaporský, koptský, Kurilský či koptický, a svojho času sa jednalo o najobľúbenejší čaj v Rusku. Listy a púčiky sa zbierajú ručne.

Vrbovka úzkolistá odstraňuje pocit psychického napätia, úzkosti a tiesne, znižuje psychicky spôsobené bolesti hlavy, pôsobí proti nespavosti a má protizápalový účinok a chráni sliznice, predovšetkým sliznice tráviaceho ústrojenstva. Priaznivý vplyv má taktiež pri hnačkových infekčných chorobách. Je veľmi účinná a osvedčená  pri problémoch s prostatou,ľadvinami a močovým mechúrom. S ohľadom na obsah látok hormonálnej povahy pomáha pri problémoch súvisiacich s klimaktériom. Nielenže sa môže užívať aj dlhodobo, ale dlhšia doba užívania má i trvalejšie liečivé účinky. Severoamerický indiáni používali miazgu z vrbovky pri ošetrení rán, lebo veril, že má protizápalové účinky. Výborný pri nespavosti.

Zloženie: listy vŕbovky úzkolistej , fermentované

Návod na použitie: 1 čajovú lyžičku čaju zalejte 80°C vodou do 0,3 litrového pohára . Nechať postáť 5-10 minutách a až potom piť . 1 lyžička čaju sa dá použiť až na 4 krát.

Skladovanie: na suchom a tmavom mieste.

Krajina pôvodu: Rusko

Hmotnosť: 50g

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info