SK DE CZ

BÁBUŠKA

Ruská prírodná kozmetika a medicína

Amarantová bezlepková múka 200 g

Amarantová bezlepková múka 200 g

VYPREDANÉ

História pestovania amarantu má asi 8000 rokov. Amarant bol jednou z hlavných pestovaných plodín u starých civilizácií. Aztéci a Inkovia uznávali túto rastlinu nielen kvôli vysokej výživovej hodnote, ale aj za svoje liečebné vlastnosti.

Vďaka svojim výživovým a terapeutickým vlastnostiam sú amaranty uznávané odborníkmi Komisie OSN pre výživu ako najsľubnejšiu obilnú plodinu 21. storočia. Spoločnosť "Specialista" je jedným z prvých podnikov v Rusku, ktoré vyrábajú výrobky na základe amarantu.

Amarantová múka je prirodzený dietetický bezlepkový produkt zdravej výživy, ktorý je užitočný pre deti i dospelých. Je výborná pri chudnutí, pri zahlienení !

6 dôvodov na zahrnutie amarantovej múky do stravy:

- neobsahuje lepok , preto je vhodný pre ľudí s neznášanlivosťou na obilniny, najmä pšenicu, jačmeň a raž.
- amarantová múka obsahuje skvalén , ktorý podporuje sýtosť buniek kyslíkom a má imunomodulačný účinok. Antioxidanty inhibujú oxidačné poškodenie buniek, ktoré pomáhajú omladnúť telo a predchádzať mnohým chorobám.
- je bohatá na lyzín : lyzín je esenciálna aminokyselina zriedkavo nájdená v potravinách rastlinného pôvodu, ktoré pomáhajú absorbovať bielkoviny a vápnik.
- je zdrojom najdôležitejších vitamínov a minerálov : C, A, D, E, vitamínov skupiny B, draslíka, vápnika, horčíka, fosforu, železa atď.
- Amarantová múka obsahuje veľké množstvo bielkovín a 8-20% vlákniny , čo je mimoriadne užitočné pre ľudský gastrointestinálny trakt.
- zložky obsiahnuté v amarantovej múke majú antidepresívny účinok, ktorý aktivuje účinok serotonínu v tele - hormón radosti, ktorý má priaznivý účinok na nervový systém ako celok a naplňuje telo energiou.
- Amarantová múka je bohatá na rastlinné bielkoviny , čo je obzvlášť užitočné pre rastúci detský organizmus, vegetariánov a ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl.

Používajte amarantovú múku aj pri varení : múka pridávaná do kaše alebo polievky, palaciniek alebo plátkov, zemiakovej kaše alebo dusenej zeleniny dodá jedlu ďalšie živiny a urobí z nich zdravý potravinový výrobok. Amarantová múka je skvelá na výrobu pekárskych výrobkov: sušienky, koláče, vdolky, buchty atď.

Je vhodný pre celiatikov nakoľko neobsahuje lepok.

Zloženie : Amarantové semená sú rozdrvené, čiastočne odtučnené.

Neobsahuje konzervačné látky, farbivá a príchute.
Výživová hodnota na 100 g výrobku : bielkoviny - 16,0 g, tuky - 3,0 g, uhľohydráty - 67,0 g
Energetická hodnota na 100 g výrobku : 350 kcal / 1460 kJ.

 Krajina pôvodu: Rusko

false
×

Vážený zákazníci pripravili sme pre Vás zľavu 10 %

na celý sortimet v našom e-shope. Zľava bude uplatnená v celkovej sume

10 % a netýka sa už zľacneného tovaru.

Prájemné nakupovanie Vám želáme.

Tím Bábuška SK.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info