SK DE CZ

BÁBUŠKA

Ruská prírodná kozmetika a medicína

Hloh tinktúra 25 ml

Hloh tinktúra 25 ml

VYPREDANÉ

Hloh je cennou liečivou rastlinou. Obsahuje organické kyseliny, fenolové zlúčeniny, cholín a acetylcholín, fruktózu, rad vitamínov, fytosteríny a minerálne soli. V ľudovom liečiteľstve sa hloh využíva proti vysokému krvnému tlaku, skleróze a pri srdcových ťažkostiach.

Hloh je cennou liečivou rastlinou. Obsahuje organické kyseliny, fenolové zlúčeniny, cholín a acetylcholín, fruktózu, rad vitamínov, fytosteríny a minerálne soli. V ľudovom liečiteľstve sa hloh využíva proti vysokému krvnému tlaku, skleróze a pri srdcových ťažkostiach. Liehový extrakt aj vodné zápar sa používa v zdravotníctve na normalizovanie srdcových sťahov, zlepšenie krvného obehu v srdcovom svale a zmenšenie jeho vzrušivosti. Lieky z hlohu posilňujú tiež krvný obeh v mozgových cievach a znižujú krvný tlak. Bolo dokázané protisklerotické pôsobenie plodov hlohu.

Nemá žiadne vekové či časové obmedzenie na používanie.

Hloh pôsobí predovšetkým na srdce a krvný obeh. Priaznivé účinky hlohu boli zaznamenané najmä pri jeho dlhodobom užívaní starými ľuďmi postihnutými "srdcovou slabosťou". Pomáha udržiavať zdravé srdce a cievny systém. Má pozitívny vplyv na obehové a nervové funkcie. Normalizuje hladinu krvného tlaku pri jeho zvýšení. Správne prekrvenie a zdravie cievny systém má vlial na srdce, mozog aj pamäť. Dlhodobé užívanie má relaxačné účinky, ktoré nám pomôžu k nájdeniu zdravého spánku. Pomáha prekonávať sprievodné príznaky menopauzy.

Chemické zloženie:
Hloh obsahuje nasledujúce zložky: kyselina jablčná, kyselina kávová, kyselina oleanolová, kyseliny olivový, epikatechín, Quercetín, hyperosid, kyselina chlorogenová, kyselina citrónová, kyselina citrónová, cukor, flavonoidy, Ursolová kyselina, vitamín C, riboflavín (vitamín B2), karotén,

Tinktúra z hlohu
Tinktúra z hlohu je terapeutická kardiotonická pomôcka rastlinného pôvodu. Vyrába sa luhovaním plodov hlohu v 70% liehu.
Tinktúra je veľmi populárna medzi ľuďmi s niektorými srdcovými chorobami kvôli dobrej účinnosťou a nízkym nákladom. Na srdce a cievy má účinky podobné tým, ktoré vykazujú lieky zo skupiny beta-blokátorov. Pod vplyvom tinktúry sa spomaľuje srdcová frekvencia, ale to zvyšuje silu srdcovej kontrakcie. Tinktúra znižuje krvný tlak dilatáciou ciev systémového obehu.
Tinktúrý, ktoré sa predávajú v lekárňach, sú vyrábané v mnohými farmaceutickými spoločnosťami v Rusku. Pokyny pre ich použitie sú podobné.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky
V normálnom dávkovaní má hloh málo kontraindikácií. V prípade predávkovania môže dôjsť k poklesu krvného tlaku, k poruchám srdcovej frekvencie. Negatívny výsledok môže nastať len počas niekoľkých pár dní. Prípravky na báze hlohu by nemali užívať ľudia, ktorých práca vyžaduje veľa sústredenia. Je to preto, že ich použitie vedie k ospalosti a slabosti.

Iné obmedzenia: tehotenstvo, dojčenie, deti do 15 rokov. V niektorých prípadoch, je môže viesť použitie hlohu a drog z neho k možnej alergickej reakcii.

Dávkovanie: dospelý 20 kvapiek 3x denne pred jedlom. Denná dávka 60 kvapiek zodpovedá 200mg sušeného plodu hlohu.

Krajina pôvodu: UA

Objem: 25 ml

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info