Šungit drť 500g.
Šungit je unikátny minerál, prírodný filter a aktivátor vody. Ťaží sa iba v Karélii. má výnimočné absorbčné vlastnosti, je skvelým čističom vody s baktericídnymi schopnosťami. Čítajte viac

Skladom (178 ks)

10 €

Popis

Šungit má pozitívne bioenergetické pôsobenie na človeka, harmonizátor prostredia, pohlcovač elektrosmogu, energeticko-informačný generátor vody. Pitie šungitovej vody zvyšuje odolnosť voči infekciám, podporuje činnosť ľadvín, vylučovanie, čistí krv a komplexne posilňuje celý organizmus.

Príprava: Pred prvým použitím šungit niekoľkokrát prepláchneme pod tečúcou vodou. Necháme stáť vo vode z vodovodu v pomere 100 g šungitu na 1 l vody 3 dni. Potom vodu používame tak, aby vždy nejaká zostala a podľa potreby dolievame. Po doliatí už stačí nechať odstáť 8 – 10 hodín pred ďalším použitím. Šungit pravidelne premývame jedenkrát za dva týždne, kvôli odstráneniu povlaku, ktorý sa na ňom vytvorí.

Použitie: odporúča sa piť 2 - 3 poháre denne, na kozmetické účely, pre zvieratá, na prípravu jedál, do kúpeľa. Nezabudnite, že časom sa množstvo fullerénov uvoľňujúcich sa do vody znižuje, čo vedie k zoslabeniu liečebných vlastností šungitu. Preto sa odporúča jeho výmena raz za 1 – 8 mesiacov. Použitý šungit sa dá pridávať do pôdy na záhrade alebo do kvetináčov k rastlinám.

Uchovávajte v suchu.                                                                                                                                  Hmotnosť: 500g

Niečo o šungite: Šungit je minerál obsahujúci uhlík. Od diamantu a grafitu sa šungit líši len svojou štruktúrou. Jeho molekuly sú svojou štruktúrou podobné futbalovej lopte a nazývajú sa Fullerene.
Tento Karelský šungit je uložený v najstarších vrstvách zemskej kúry, ktorých vek je viac ako 2 miliardy rokov. Jeho kozmický pôvod je vďaka vysokej koncentrácii fullerenov veľmi pravdepodobný, pretože podobné mimozemské fullereny boli nájdené aj v meteoritoch. O dôležitosti odhalenia fullerenov hovorí aj fakt, že skupina anglických vedcov za neho získala Nobelovu cenu.

Výroba umelých fullerenov je dnes obmedzená kvôli ich vysokej cene. Tá je viac ako $ 900 za gram, a preto sa využívajú len v oblasti špičkových technológií kozmického výskumu, medicíne a počítačovom priemysle. Nález prírodných fullerenov v karelskom šungitu je skutočná senzácia. Je to jediné ložisko šungitu s obsahom fullerenov na Zemi.

Ukázalo sa, že pri vzájomnom pôsobení s vodou má šungit liečebné vlastnosti. Pretvára vodu na biologicky aktívne. Voda s energoinformačné matricou šungitu je vodou novej generácie. Pomáha pracovať všetkým biologickým štruktúram organizmu, bez toho, aby potláčala zdravé bunky. Fulleren je najvýkonnejší a dlho pôsobiaci antioxidant.
Fulleren

Šungitová voda pôsobí na organizmus plánovite. Tlmí bolesti a má protizápalové účinky. Má baktericídne vlastnosti, trvanlivý antihistamínový účinok. Šungitová voda vďaka svojim liečivým účinkom pomáha liečiť najrôznejšie zápalové ochorenia, alergické, vírusové, kožné, kĺbové ťažkosti, choroby látkovej výmeny, a to týmito spôsobmi:

Pitím - gastritídu, kolitídu, prechladnutie (chrípku, bronchitídu), žlčníkové a obličkové kamene, cukrovku, artritídu. Pomáha obnoviť imunitný a energetický stav pri syndróme chronickej únavy. Je dokázané, že fullereny bráni vzniku a rozvoju arteriosklerózy. Nemenej zaujímavým faktom je, že Šungitová voda odstraňuje opicu.
Obklady - vredy, zle hojace sa rany, preležaniny, furunkuly, lupienku, atopický exem. Skvele zmierňuje bolesť pri popáleninách!

Táto voda má omladzujúce účinky. Každodenným umývaním sa zvyšuje elasticita a tonus pleti, miznú drobné vrásky, lúpanie pokožky, opuchy. Šungitová fullereny urýchľujú regeneráciu tkanív. Veľmi užitočné je omývanie vodou pri Uhorsku. Šungit takto obnovuje mladosť a krásu pleti.
Oplachovanie vlasov vodou spevňuje ich korienky, zamedzuje plešatenie a vypadávanie vlasov a dodáva im lesk a hebkosť.

Šungit je univerzálny sorbent. Nič sa nevyrovná schopnosti šungitu čistiť vodu od škodlivých prímesí. Na svojom povrchu absorbuje 95% nečistôt, odstraňuje zakalenie a dodáva vode pramenitú chuť. Šungit odstraňuje z vody ťažké kovy, koloidné železo z vodovodného potrubia, nitráty a dusičnany, pesticídy, dioxíny, fenoly, zlúčeniny chlóru, ropné produkty, rádionuklidy, vajíčka helmintózy, vírusy a baktérie. Súčasne dodáva organizmu prospešné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé. Šungitová vodu je možné používať na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri angínach, paradentóze a nádche.
Neobyčajné vlastnosti šungitu boli v Rusku známe už veľmi dávno, nenazývali ho však šungit, ale "bridlicový kameň" (pamätáte z Biblie?). Šľachtičná Xena Ivanova Romanovová bola vyhnaná Borisom Godunova do Zaoněží, kde ju bolo súdené zomrieť, ale na radu miestnych roľníkov začala piť vodu zo zázračného prameňa a kúpať sa v nej, po čom nielen že sa uzdravila, ale v roku 1596 porodila budúceho cára, zakladateľa dynastie Romanovcov, Michaila Fjodoroviča.
Peter prvý, ktorý trpel obličkovými kameňmi, avitaminóza a poruchami tráviaceho ústrojenstva, vyskúšal na sebe veľkú silu "bridličného kameňa" a vydal nariadenie, aby tento kameň nosil každý vojak. Ruská armáda vyhrala Poltavský bitku čiastočne vďaka tomuto kameňu. Leto 1709 bolo suché, vodné nádrže "rozkvitli". Švédska armáda vrátane kráľa Karola XII. mala poruchy črevného traktu a rýchlo stratila bojovú formu. Ale ruskí vojaci podľa nariadenia cára pili iba vodu upravenú "bridlicovým kameňom". Ruská armáda bola zdravá a porazila Švédmi.Neskôr, v roku 1719, boli na príkaz Petra I. na mieste liečivého prameňa postavené prvé kúpele v Rusku "Marciální vody", ktoré boli pomenované na počesť boha vojny - Marse.
Súčasnosť
Svet stojí pred problémom technogenního znečistenia. Vo väčšine krajín západnej Európy a Ameriky sa už voda z vodovodu nepije. Nie je teda divu, že Karelský šungit nakupuje Holandsko, Nórsko a iné. Vodu upravenú šungitom možno právom nazývať vodou nového pokolenia. Vďačí za to liečivým vlastnostiam šungitu, ktorých si predkovia spravodlivo cenili. Okrem pitia možno Šungitová vodu nasýtenú zrnitým uhlíkom s výhodou využívať v kozmetike. Je to spojenie posledných vymožeností s múdrosťou tradícií. Stimuluje rovnováhu bunkovej výmeny. Unavená a zvädnutá pokožka sa obnovuje. Šungitová voda počas mnohých storočí darovala ruským ženám hebkosť pleti.
Pre ľudí trpiacich kĺbovým ochoreniam (artritídou, dnou, reumatizmom) je veľmi účinný Šungitová balzam alebo krém, ktorý mierni bolesť, zápaly, opuchy kĺbov, zlepšuje krvný obeh a pružnosť tkanív. Vrecúška s šungitom prikladané na kĺby alebo bedrá odstraňujú bolesť a obnovujú pohyb po radikulitidě, osteochondróze a artritíde.
Šungitová masáž chodidiel (chodenie po kamennej drte), ktorej základom je pôsobenie na reflexné zóny, odstraňuje bolesť a únavu nôh, zlepšuje krvný obeh a spánok, nabíja pozitívnou energiou a má pozitívny vplyv pri ochoreniach chrbtice.
Po kúpeli v Šungitová vode máte pocit ľahkosti, pretože prebieha čistenie energetických kanálov. Taká kúpeľ odstraňuje napätie a stres, obklopuje telo uvoľňujúce nehou. Je veľmi prospešná ľuďom trpiacim radikulitidou, osteochondróza, kĺbovým a kožným ochoreniam (psoriáza, ekzém, dermatitída).
Nie je tajomstvom, že najväčšie percento ľudí s leukémiou alebo rakovinou žije v geopatogénnych zónach. Na západe je veľmi rozvinutý priemysel ochranných prostriedkov pred žiarením.Dnes môžeme s istotou povedať, že najsilnejší zo všetkých známych ochranných prostriedkov pred radiáciou je šungit.Vysoce aktívny Šungitová uhlík je schopný spomaliť elektromagnetickú energiu bez toho, aby narušil magnetické pole Zeme. Zatieňuje aj najsilnejšie žiarenia. S týmto cieľom sa vyrábajú Šungitová vankúšiky, vrecúška a matrace.
Je prospešné zalievať izbovej a záhradné kultúry vodou nového pokolenia. Na oplátku sa človeku zlepší ich úrodnosť a budú vyzerať zdravo.
Šungitová vodu majú veľmi rady zvieratá. Z dvoch misiek si určite vyberú tú s Šungitová vodou. Zvieratá trpia rovnakými chorobami ako človek, preto je tiež pre nich Šungitová voda veľmi potrebná. Pôsobí preventívne proti tvorbe kameňov, odstraňuje svrbenie a lúpanie kože, alergické prejavy, zlepšuje kvalitu srsti, spevňuje zuby a kosti, chráni pred infekčnými chorobami a parazitmi.
Formy a spôsob použitia
Pred prvým použitím premyte šungit niekoľkokrát tečúcou vodou. Nechajte stáť vo vode v pomere 1:15 alebo 1:20 po dobu 3 dní až do zmiznutia zakalenie. Podľa spotreby vodu dolievajte. Pravidelne šungit vymyť kvôli odstráneniu povlaku, ktorý sa na ňom vytvorí.
Šungit 150g: na pitie, na kozmetické účely, pre zvieratá.
Šungit 500g: na pitie, príprave jedál, v kozmetike, pre kúpele (lúhovať balenie v 7-10 litroch vody po dobu 3 dní, potom pridať do vane s obyčajnou vodou. Kúpeľ vykonávať 2 krát týždenne).
Šungit 1000g: Univerzálny: na pitie, príprave jedál, v kozmetike, k masáži chodidiel a krížovej oblasti pri ochorení chrbtice, kĺbov, poruchách krvného obehu v končatinách (šliapanie po drti, vrecúško pod krížovú oblasť), ako tienidlo (vrecúško, matrace) proti radiácii a geopatogénnym zónam, pre polievanie rastlín.
Časom sa množstvo fullerenov vchádzajúcich do vody znižuje, čo vedie k zoslabeniu liečebných vlastností Šungitu. Preto sa odporúča jeho výmena raz za 2 až 3 mesiace.
Aktivátor vody a prírodné filtrácie vody
Od diamantu a grafitu sa šungit líši svojou molekulárnou štruktúrou. Molekuly sú tvarom podobné futbalovej lopte a nazývajú sa Fullerene - je to tretí známy typ formy uhlíka.Molekuly obsahujú atómy C60. Šungit je jediný nerast na Zemi, ktorý liečebné fullereny obsahuje.
Karelský šungit je uložený v najstarších vrstvách zemskej kúry, ktorých vek je viac ako 2 miliardy rokov.
Jeho kozmický pôvod je vďaka vysokej koncentrácii fullerenov veľmi pravdepodobný, pretože podobné mimozemské fullereny boli nájdené aj v meteoritoch. O dôležitosti odhalenia fullerenov hovorí aj fakt, že skupina anglických vedcov za ich objav získala Nobelovu cenu. Ukázalo sa, že pri vzájomnom pôsobení s vodou, má šungit liečebné vlastnosti. Pretvára vodu na biologicky aktívne. Voda s energoinformačné matricou šungitu pomáha pracovať všetkým biologickým štruktúram organizmu, bez toho, aby potláčala zdravé bunky. Fulleren je najvýkonnejší a dlho pôsobiacim antioxidant a zároveň univerzálny sorbent. Jeho schopnosti čistiť vodu od škodlivých prímesí sa skutočne nič nevyrovná. Dokáže súčasne dodávať organizmu prospešné stopové prvky a makroprvky a pohlcovať škodlivé.
Šungitová voda je skvelý, naprosto prírodný nápoj , ktorý získate úpravou bežnej vody z vodovodného kohútika bez zložitých procedúr a nákladov.

Šungit drť 500g.
Šungit drť 500g.

10 €

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať